Kopuz Ailesi, eski yıllardan itibaren Rize ve Karadeniz bölgesinde ticaretle iştigal ederken 1963 yılından itibaren iş tecrübesini İstanbul’a taşımış Al Kollektif Şirketi olarak önce Unkapanı çarşısı, Rami Kuru Gıda Sitesi ve şu anda da İslam Kopuz ve Memiş Kopuz kardeşlerin yönetiminde Al Peynircilik Gıda Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. olarak Bayrampaşa’da bulunan Mega Center Gıdacılar çarşısında, Süt ürünleri, Rize kavurması, Zeytin ve zeytin ürünleri satışı ve 2016 yılında yine Mega Center Gıdacılar çarşısında kurmuş olduğu paketleme tesisi ile kendi ürün çeşitlerini hijyenik ortamda ambalajlayarak satış ve pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız kaliteden taviz vermeden, imalattan ürün desteğine, satış ve satış sonrası hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini esas alarak uzun yıllar hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir. Dürüstlük ve karşılıklı güven anlayışı içerisinde satışı yapılan her ürünün arkasında duran firma anlayışı ile yarım asırdır müşterilerimize hizmet veren firmamız, doyumsuz Türk mutfak lezzetini özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi haline getirmiş ve damaklarda iz bırakan ürünlerin lezizliği ile sürekli standart kaliteli ürün ilkesini benimsemiştir.

Eksperlerimiz tarafından tarlalardan özenle seçilen zeytinler işlenerek müşteriye en doğal şekliyle sunulmakta, Trakya, Ege ve Anadolu’nun değişik bölgelerinde üretilmekte olan özenle seçilmiş süt ürünleri Bayrampaşa Mega Center paketleme tesislerinde hijyenik şartlarda ambalajlanarak en doğal şekliyle müşterilerimizin memnuniyetine sunulmaktadır.